اخبار

مصاحبه با دکتر کوروش معدلی

18 آذر، 1398
0 نظر
0 بازدید

از آنجا که علاقمندان به NLP سوالات متعددی را در رابطه با NLP مطرح می کنند از شما دعوت کردیم تا به عمده سوالات پاسخ دهید . قبل از هر چیز لطف کنید يك معرفی از خودتان داشته باشید

با عرض سلام خدمت همه دوستان و دوستداران NLP که به سایت ما مراجعه می کنند . خیلی خوشحالم که در ارتباط با ما هستید و خداوند را شکر می کنم که هر روز بر تعداد علاقمندان NLP اضافه می شود و در کشور عزیزمان شاهد توسعه NLP به صورت کسترده هستیم .

من دکتر کوروش معدلی هستم بنیانگذار NLP آکادمیک در ایران
از سال 1380 بنده کانون NLP را بنیان گذاشتم و این علم را در ایران ارائه دادم .

-آقای دکتر شما از لفظ NLP آکادمیک استفاده می کنید این امکان وجود دارد که علتش را توضیح دهید ؟
از لفظ NLP آکادمیک استفاده می کنیم به دلیل اینکه متاسفانه در کشور ما افرادی هستند که NLP را مطرح می کنند و آن NLP استاندارد نیست . زمانی که من به ایران وارد شدم به خصوص اشخاصی بودند که علومی که هیچ ارتباطی به NLP نداشت را به عنوان NLP مطرح می کردند و در آن زمان  2 یا 3 کتابي  در این زمینه به چاپ رسیده بود و از طریق آنها مردم با NLP آشنا شده بودند و به اشتباه سراغ این NLP های کاذب می رفتند و لفظ آکادمیک باعث شد ما اين دو را از هم تفکیک کنیم و این هوشیاری را به علاقمندان بدهیم که یک NLP استاندارد وجود دارد و با آن NLP های کاذب که حتی الان هم وجود دارد متفاوت است .
می توانستیم از لفظ استاندارد استفاده کنیم . در عین حال این لفظی است که به عنوان NLP علمی نیز استفاده می شود .

-آقای دکتر از سوابق و بیوگرافی خودتان بفرمایید و چطور شد که به این علم علاقمند شدید و به آن گرایش پیدا کردید ؟
مطالعات من در رابطه با روانشناسی و انسان شناسی و رفتار شناسی بر می گردد به زمان نوجوانی یعنی تقریبا حدود 10 سالم بود که به دلیل انجام ورزشهای رزمی علاقمند به مباحثی که مربوط به انسان می شود شدم . از جمله عملکرد فیزیکی و روانی انسان . به همین دلیل در این زمینه شروع به مطالعه کردم و اولین سمینار و سخنرانی ها را هم در همین زمینه در مدرسه ای که تحصیل می کردم انجام دادم در آن زمان ١٤ سال داشتم .